KULLANICI GİRİŞ 
Şifremi Unuttum » Yeni Üyelik »

E-MAIL LİSTESİ

Yeni çıkan kitaplarımızdan haberdar olmak için e-mail adresinizi kayıt edebilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Bizimle iletişime geçebileceğiniz bilgiler.

Engin TEKİN

: 0505 237 04 94 (MEB)

:


Çiğli 75. Yıl Anadolu Teknik Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı Çiğli / İZMİR

: 0232 376 09 33

ELEKTRONİK SİSTEMLER

ELEKTRONİK SİSTEMLER
ELEKTRONİK SİSTEMLER (Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı) Kitabımız toplam 224 sayfa olup; 1. hamur 70g beyaz kâğıda baskılıdır. Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı'nın ELEKTRONİK SİSTEMLER dersi modüllerine bire bir uygun olup; uygulama ağırlıklıdır.
Fiyatı : 18,00 TL

Açıklama

Kitabımızı modüler sisteme uygun şekilde Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanının müfredatına uygun olarak hazırladık. 
Modüllerimizi hazırlarken öğrenci merkezli olmasına son derece dikkat ettik. Teorik ve uygulamalı kısımların tamamında öğrencinin aktif olarak yer almasına özen gösterdik. Buna göre; kitabımızı İŞLEM ve UYGULAMA yapraklarından oluşturduk. Sadece kâğıt üzerinde yapılması gereken konulara İŞLEM, el becerisine dayalı olarak elektrik ve elektronik malzemelerin kullanılmasıyla yapılması gereken konulara da UYGULAMA başlığını verdik.
Her konunun GİRİŞ kısmında gerekli ve detaylı açıklamaları yaptık. Ayrıca örnek, şekil ve tablolarla zenginleştirdik. İŞLEM başlığı altında konuyla ilgili örnekleri ve çözümlerini verdikten sonra İŞLEM BASAMAKLARI kısmında, çözülen örneklere benzer işlemler yapılması için sorular hazırlayıp, cevapları için boş alanlar bıraktık.
Her UYGULAMA konusunun GİRİŞ kısmında uygulama devresine ait detaylı açıklamaları yapıp, devrenin çalışmasını anlattık. UYGULAMA BASAMAKLARI kısmında, yapılması gereken işlemi basamaklar halinde basitçe açıkladık. Ayrıca; kolaylık olması bakımından uygulamaların büyük çoğunluğunda ölçülen değerlerin doldurulması için gerekli boşluklar ve tablolar hazırladık. Uygulama devrelerinde kullanılan entegre ve malzemeleri piyasadan araştırıp rahatlıkla bulunabilenlerden ve en çok kullanılanlardan seçtik. Aynı işi yapacak malzemelerden en ucuz olanını tercih ettik.
Daha fazla uygulama yapılmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz devrelerin birbirini desteklemesine, yapılan uygulamanın verimli ve kalıcı olmasını sağlamak amacıyla da İŞLEM kısmında işlenen bilgilerin UYGULAMA kısmında doğrulanmasına özen gösterdik.
Kitabımızda bulunan tüm uygulama devrelerini titizlikle denedik ve çalıştırdık, gerekli ölçümleri yaparak çıkarmamız gereken sonuçları elde ettik.
Ayrıca sayfa dizaynına ve görselliğe önem verdik. Konuların anlatımında, bütünlüğü bozmamak için açıklamanın ve devrenin aynı sayfada olmasına özen gösterdik.

İçindekiler

  DERSİN MODÜLLERİ
1. ELEKTRONİK DEVRELER VE SİSTEMLER
2. TEMEL MANTIK DEVRELERİ
3. BİLEŞİK MANTIK DEVRELERİ
4. ARİTMETİK MANTIK DEVRELERİ
5. ARDIŞIK MANTIK DEVRELERİ
6. SAYICI VE KAYDEDİCİ DEVRELERİ
7. ADC-DAC DEVRELERİ
8. LOJİK ENTEGRELERLE TEMEL KUMANDA DEVRELERİ
Ana Sayfa | Yazarlar | Kitaplar | Download | Sık Sorulan Sorular | İletişim
Copyright © 2006 - 2020 Mavi Kitaplar
Çiğli 75. Yıl Anadolu Teknik Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı Çiğli / İZMİR